Jdi na obsah Jdi na menu

BODOVACÍ SOUTĚŽ

  1. S ohledem na věkovou strukturu týmů okresních soutěží (45 let/hráč) a výraznému úbytku mládeže po covid období, vrací se RSST k osvědčenému projektu Okresní bodovací soutěže mládeže k podpoře aktivit v  některých klubech.                                                                  
  2. Soutěže mládeže lze datovat od roku 2010, po krátkém výpadku byly obnoveny v roce 2015 pod názvem LENTILKY, které umrtvil covid.  Z prvních etapy turnajů i později z druhé etapy, lentilkového období vzešly děti, již hrají ve standardních soutěžích dospělých, v úrovni od okresních po 2. ligu.
  3. Nyní se v několika spolcích projevuje oživení péče o mládež, zvláště Lásenici, Lodhéřově, Chlumu u Tř., Lomnici n/L., Studené,Třeboni.                                                                                                                                                                                                                      
  4. RSST proto i v zájmu udržitelnosti sportu jak v regionu, tak i u jednotlivých klubů obnovuje dlouhodobou bodovací soutěž pro začínající mládež, rozloženou do dvou kvalitativních úrovní (divizí A/B), kde divize B má též náborový charakter. Princip dlouhodobosti je vyžadován z několika důvodů: 1) zejména jako nezbytná podmínka pro možné poskytnutí fin.. podpory od poskytovatlů - obce, kraj, NSA a 2) k ověření soutěživosti, vytrvalosti, bojovnosti zúčastněných hráčů a ověření tech. a pohybové dovednosti pro navazující tréninky v mateřských klubech.   

KONTAKTNÍ MAIL: LENTILKYJH@GMAIL.COM